Historia

Alphonse Torrio przyszedł na świat 19 listopada 1897r.Urodził się w Brooklynie w New York.
Jako najstarsze dziecko Johnnego i Mae Torrio od dzieciństwa miał ciężkie życie.

Rodzinna Torrio imigrowała "nikt nie wie gdzie".
Lecz wiadomo że: Ojciec Alphonse pracował w zakładzie fryzjerskim ,a matka była szwaczką. Alphonse ukończył 5 klas, chociaż był nie przeciętnym uczniem lecz za terroryzowanie kolegów i nauczycieli zostaw wydalony ze szkoły.

Jako 19 latek Alphonse poznał Franka Scrafe gangstera, który tak jak on pochodził z Brooklynu. Stał się on wzorem do naśladowania dla Alphonse i w wieku 21 lat wstąpił do gangu One Points.

Alphonse stał się szybko prawą ręką Franka Scrafe.Stał się jednym z najgroźniejszych przestępców lat 30. XX wieku. Lecz doznał ciężkiej rany za sprawą matki zabitego przez niego bankiera.

Alphonse ożenił się z Josephine, która urodziła mu syna Alberta.
Rodzina Torrio szybko się wzbogacała, Alphonse po śmierci Franka został Donem One Points.

 Alphonse stał się wzorem do naśladowania dla najlepszych przestępców, sam mówił "Gangstersi-2"


Alphonse Torrio został skazany na dożywocie w 1930 roku. Został postrzelony w czasie napadu na bank, po czym udowodniono mu wiele zabójstw. Po czym jego jedyny syn znienawidził jego i wszystko, co on robił. Pragnął zapewnić matce i sobie życie w zgodzie w prawem. Często Albert z matką byli źle kojarzeni. Matka straciła prace, Albert po każdym przedstawieniu swojej godności był skazywany na porażkę w świecie uczciwej pracy.. Po kilkunastu miesiącach Alphonse wzmógł bunt w więzieniu i uciekł razem z kilkoma innymi mordercami.

Po tym wydarzeniu Alphonse nie działał już tak pochopnie, każdy jego ruch był przemyślany. Wrócił na Brooklyn, lecz nie przewidział ze jego jedyny syn, którego tak bardzo kocha zastrzeli go z zimną krwią. Alphonse Torrio zmarł w 1954 roku.
 Jego ostatnie słowa brzmiały, To jest mój "Gangstersi-2"